ایمیل :

info@heroushomes.com

افتتاح حساب بانکی

دسته بندی ها

آخرین پروژه ها

بانک های هر کشور تحت نظارت بانک مرکزی آن کشور کار می کنند. طبق قوانین بانک مرکزی ترکیه داشتن اقامت برای افتتاح حساب الزامی نمیباشد اما بعضی از بانک ها بسته به قوانین خاص خود داشتن اقامت را شرط اصلی افتتاح حساب می دانند البته بعضی از بانکها حتی با وجود داشتن اقامت بازهم برای خارجی ها حساب باز نمیکنند بعضی دیگر برای شهروندان برخی از کشور ها همچون ایران به دلیل وجود تحریم ها از افتتاح حساب بانکی خودداری می کنند. بهترین این بانک ها برای ایرانیان بانک زراعت می باشد، گزینه های بعدی ایش بانک و چند بانک دیگر چون آک بانک هستند که تحت شرایط خاصی برای افتتاح حساب ایرانیان در ترکیه انجام میدهند. شماره مالیاتی و داشتن کارت اقامت که برای برخی از بانک ها الزامی میباشد.

افتتاح حساب بانکی

حساب بانکی شما در ترکیه می تواند دلاری، یورویی و یا از نوع ارز لیر باشد. برای هر یک از این سه ارز، شما یک شماره حساب مجزا خواهید داشت که اجازه فعالیت در بورس و یا کسب درآمد های بین المللی را به شما می دهد.

  • کیملیک ترکیه (درصورتیکه اقامت دارید)
  • پاسپورت معتبر دارای تاریخ
  • شماره مالیاتی
  • قبض خدماتی (آب، برق یا گاز) به نام خود فرد
  • سیم کارت ترکیه

با تحویل مدارک فوق، افتتاح حساب در زراعت بانک ظرف مدت چند ساعت انجام خواهد شد و بین 7 تا 15 روز کارت بانکی صادر و به آدرس سکونت شما پست خواهد شد. این کارت از یکی از شرکتهای مستر و ویزا برای دارندگان حساب صادر می شود و درصورت تمایل میتوانید امکان خرید خارج از ترکیه را نیز برای آن فعال کنید.

 

افتتاح حساب بانکی

تفاوت بین حساب شخصی و شرکتی و سقف انتقال وجه

حساب می تواند به نام شخص یا شرکت باز شود برای افتتاح حساب شخصی میبایست ترجمه پاسپورت خود را به زبان ترکی و همچنین تائیدیه از نوتر به همراه داشته باشید. البته بعضی از بانک ها داشتن تائیدیه نوتر را الزامی دانسته و بعضی دیگر پاسپورت را کافی می دانند. سقف برداشت از دستگاه های خودپرداز (ATM) بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ لیر است و انتقال وجه بین حساب های بانکی ترکیه در صورتی که بانک مشابه باشد به صورت حواله بانکی تا حدود ۳۰۰۰۰ لیر از طریق اینترنت یا موبایل بانک مربوطه امکان پذیر است اما در صورتی که بانک ها متفاوت باشند، هزینه انتقال وجه نیز متفاوت می باشد و مبلغی بین 1 تا 9 لیر است.

تفاوت میان EFT وHAVALE

نقل و انتقال وجوه بین دو بانک مختلف که فقط در ساعات اداری انجام می شود EFT گفته می شود و و اگر در ساعاتی خارج از ساعت اداری این کار انجام گیرد وجه مورد نظر فردای آن روز به حساب می نشیند. اما در صورتی که انتقال وجه بین دو شعبه یک بانک باشد به آن HAVALE میگویند که چه در ساعات روزهای کاری یا تعطیل باشد چه در تایم غیر کاری همان لحظه به حساب می نشیند.

اکثر خودپردازهای ترکیه قابلیت واریز اسکناس به حساب را نیز دارند و بعضا حتی امکان واریز و برداشت ارزهای یورو و دلار را نیز دارند و به آسانی با داشتن حساب یورویی و دلاری می توانید با استفاده از یک کارت هم دلار هم یورو و هم لیر به حسابهای خود واریز یا از آن برداشت نمایید.

 

مقالات مرتبط