ایمیل :

info@heroushomes.com

شهروندی ترکیه

در دهه اخیر اخذ شهروندی ترکیه محبوبیت زیادی بین ایرانیان پیدا کرده است. به همین دلیل مجموعه Herous Homes از طریق راه‌های ارتباطی مختلف، مشاوره و راهنمایی‌های لازم در این زمینه را ارائه می‌دهد

چرا ترکیه؟!

پل ارتباطی آسیا و اروپا

کشور ترکیه یک کشور آسیایی – اروپایی است. به‌خصوص مسائل اقتصادی آن، تحت‌تأثیر اروپا قرار دارد. این کشور از دسامبر سال 1999 به عنوان عضو کاندید اتحادیه اروپا درآمده است و همچنان مذاکرات جهت عضویت دائمی ادامه دارد. موقعیت جغرافیایی، همسایگی آن با ایران و اشتراک در برخی فرهنگ­ها و آداب‌ورسوم باعث شده که سهم مهاجرپذیری این کشور از سوی ایران، مقدار قابل‌توجهی باشد. از طرفی دیگر از آپریل 2022 قانون اخذ شهروندی ترکیه، دچار تغییرات مثبتی برای مهاجرین خارجی شده است.
why turkey

چرا ترکیه؟!

آیا اقامت در ترکیه همان اخذ شهروندی ترکیه است؟

خیر. در قانون اقامت، شما یک فرد خارجی محسوب می‌شوید. در این صورت از قوانین و حقوق کمتری نسبت به سایر شهروندان یا مهاجرین برخوردار می‌شوید. به‌ویژه در اقامت موقت، امکان عدم تمدید وجود دارد. مانند قانونی که دولت ترکیه در سال 2020 تصویب کرد که به‌موجب آن، هیچ‌کدام از اقامت‌های توریستی تمدید نشدند. البته باتوه به شیوع جهانی ویروس کرونا؛ این قانون معلق شد اما از ابتدای سال 2022 میلادی مجددا به جریان افتاد.

در مقابل طبق قانون اخذ شهروندی ترکیه، شما فردی با ملیت ترکیه‌ای هستید و تمام حقوق، مزایا و خدماتی که سایر شهروندان ترکیه‌ای دارند، به شما هم تعلق می‌گیرد. حق تحصیل رایگان، افتتاح حساب در بانک‌های مختلف، اشتغال به کار دولتی و رسمی، دریافت انواع بیمه‌های درمانی رایگان، اقامت دائم و همیشگی و بسیاری از خدمات دیگر.

شرایط لازم برای دریافت تابعیت ترکیه بر اساس نوع درخواست متقاضی، متفاوت است. در ادامه قصد داریم دو نمونه از بهترین روش‌های اقامت یعنی سرمایه‌گذاری و خرید املاک بالای 400 هزار دلار را برای شما تشریح کنیم.

turkish passport

شرایط اخذ شهروندی ترکیه

قوانین شهروندی ترکیه، کاملا مشخص و شفاف نگاشته شده است و تقریبا با رعایت موارد و نکات ذکرشده در قوانین میتوان از نتیجه آن مطمین بود. با این حال گاها براساس شرایط شخص متقاضی میتواند کمی متفاوت تر هم باشد. در کل اصول مهم برای اعطای شهروندی از نظر دولت ترکیه را میتوان در موارد زیر خلاصه کرد.

انواع روشهای اخذ شهروندی ترکیه

شهروندی در ترکیه بر اساس قانون خون می باشد و نه خاک (بجز در یک مورد خاص)
قانون خون بدین معنی است که اگر هر کدام از پدر و مادر ترکیه ای باشند فرزند آنها هم ترکیه ای محسوب خواهد گردید. افراد زیر می توانند برای اخذ شهروندی کشور ترکیه اقدام نمایند:

سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت ترکیه​

اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری مستقیم

سرمایه‌گذاری در بانک، یکی از روش‌های اخذ شهروندی ترکیه است. شما با حداقل 500 هزار دلار سرمایه می‌توانید درخواست شهروندی کشور ترکیه کنید. این مبلغ باید به مدت 3 سال در حساب شما باشد. در این مدت شما حق برداشت نخواهید داشت.

نکته دیگر اینکه سرمایه شما به دلار، یورو و لیر و … نیز قابل‌قبول است. ولی ارزش آن باید 500 هزار دلار آمریکا باشد. چنانچه این مبلغ را به لیر سرمایه‌گذاری کنید، از سود بانکی آن نیز بهره‌مند می‌شوید. سرمایه‌گذاری شما باید در بانک‌های مستقر در ترکیه باشد که مورد تأیید اداره نظارت و تنظیم بانکداری نیز باشد.

برای سرمایه‌گذاری از طریق اوراق قرضه دولتی نیز، مبلغ اوراق باید 500 هزار دلار باشد. این اوراق باید مورد تأیید اداره خزانه‌داری ترکیه باشند. همچنین شما به مدت 3 سال اجازه فروش و واگذاری اوراق به‌غیر را ندارید.

مزایای اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

شما بعد از سه سال اجازه برداشت تمام یا بخشی از حساب خود به همراه بهره بانکی را خواهید داشت، بدون اینکه اقامت و حق شهروندی از شما صلب شود. شهروندی ترکیه برای همسر و فرزندان شما نیز دارای اعتبار خواهد بود.

اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک بالای 400 هزار دلار

یکی از بهترین، ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های اخذ شهروندی ترکیه، خرید املاک و مستغلات به ارزش بالای 400 هزار دلار است. این روش یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای دریافت شهروندی ترکیه است. دلیل آن شاید به تغییر قانون سال 2018 مربوط می‌شود. تا قبل از این تاریخ حداقل مبلغ خرید ملک یک میلیون دلار بوده است.

در تاریخ 24.02.2022 پس از تصمیم رجب طیب اردوغان در نشست کابینه دولت حداقل مبلغ خرید ملک برای دریافت شهروندی ترکیه از 250 هزار به 400 هزار دلار افزایش یافت. طبق اعلام انجام شده از ابتدای ماه ژوئن سال 2022 و پس از انتشار در روزنامه رسمی ترکیه، لازم الاجرا خواهد بود.

شرایط اخذ شهروندی ترکیه برای املاک بالای 400 هزار دلار

با چند سال سابقه و تجربه درخشان در زمینه مهاجرت، در کنار شماست. این مجموعه به ارائه خدمات مشاوره و کارشناسی حرفه‌ای، در امور مربوط به اخذ شهروندی ترکیه فعالیت گسترده ای دارد.

Herous Homes
همراه شما